Alanımız İçin Yeni Bir İş Sahası: Futbolda Psikolojik Performans Danışmanlığı

Alanımız İçin Yeni Bir İş Sahası: Futbolda Psikolojik Performans Danışmanlığı

 

 

ALANIMIZ İÇİN YENİ BİR İŞ SAHASI:

 

 

FUTBOLDA PSİKOLOJİK PERFORMANS DANIŞMANLIĞI

 

TFF Futbolda Psikolojik Performans Danışmanlığı Eğitimi Kursu açılıyor (20-22 Mayıs)

 

 

 

TFF Sağlık Kurulunun düzenleyeceği, kulüplerde görev alacak Psikolojik Performans Danışmanlarının 1. Basamak Eğitim Kursu 20-22 Mayıs 2014 tarihlerinde The Green Park Pendik Hotel'de yapılacak.

 

 

 

TFF Sağlık Ekiplerinin Yapılanmaları ve İşleyişleri Talimatı çerçevesinde açılan kursa; tıp, psikoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ile spor bilimleri disiplinlerinin birinden lisans veya psikoloji ile ilgili alanlardan birinde lisansüstü eğitime sahip kişiler başvurabilecektir.

 

 

 

Eğitim programının 2. ve.3. Basamaklarına ilişkin detaylar ilerleyen tarihlerde duyurulacaktır. TFF Sağlık Ekiplerinin Yapılanmaları ve İşleyişleri Talimatı gereğince kulüplerimizde Psikolojik Performans Danışmanı olarak çalışmak isteyenlerin 3 basamak eğitim programına da katılmaları zorunludur.

 

 

 

Kurs 20 Mayıs 2014 Salı saat 09.00'de başlayıp 22 Mayıs 2014 Perşembe saat 18.00'e kadar devam edecektir.

 

 

 

Katılımcıların, aşağıdaki katılım formunu doldurması gerekmektedir. Katılım için yapılması gereken işlemler, kurs ücreti ve kursun yapılacağı otelde konaklamak isteyenler için ücret bilgisi de formda belirtilmiştir.

 

 

 

Tüm katılımcıların 28 Nisan Pazartesi günü mesai bitimine kadar formlarını doldurmaları, katılım ve olacaksa konaklama ücretlerini, formda bilgileri bulunan bankaya 28 Nisan Pazartesi günü akşamına kadar havale etmeleri ve yine formda belirtilen numaraya, yaptıkları ödemenin dekontunu faks çekmeleri gerekmektedir.

 

 

 

Kursun katılımcı sayısı sınırlı olup 100 kişidir. Kontenjan dolduğunda katılım formu kaldırılacaktır.

 

 

 

Otelde konaklayacak kursiyerler için sabah kahvaltısı (21-22 Mayıs), öğle yemeği (20-21-22 Mayıs) ve akşam yemeği (20-21 Mayıs) ücretsiz olup, otelde konaklamayacak katılımcılar için de öğle yemekleri ücretsiz sağlanacaktır.

 

 

 

Katılımcıların diploma ve nüfus kağıdı fotokopilerini dekontlarıyla beraber aynı numaraya faks çekmeleri ve ilgili evrakların fotokopilerini kursta kayıt esnasında görevlilere teslim etmeleri önemle duyurulur.

 

 

 

Ödeme dekontunda katılımcının adı-soyadı ve mesleğinin belirtilmiş olması zorunludur.

 

 

 

28 Nisan Pazartesi gününden sonra yapılacak başvurular ve ödemeler kabul edilmeyecektir. Otele girişler 20 Mayıs Salı günü olacaktır.

 

 

 

Bir kulüpte çalışan katılımcıların kurs masrafları çalışmakta oldukları kulüpler tarafından karşılanacaktır. Aksi durum, kulüplere cezai yaptırım doğuracaktır.

 

 

 

sagliksemineri@tff.org

 

Faks: 0212 323 49 83

 

 

 

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

TFF Sağlık Kurulu Program Eğitim Direktörü Mine Baş GÖRGÜN'ün açıklaması:

 

 

 

Türk Futbol Federasyonu, Sağlık Kurulu’nda Psikolojik Performans Danışmanlığı Yetiştirme Eğitimi’nin yöneticisi olarak görev yapıyorum. 2-3 yıllık bir ön çalışmanın sonunda, bu kursun ilk dönemini açtık ve aralarında psikoloji, psikolojik danışmanlık eğitimi almış katılımcıların da yer aldığı 100 kişiyi alana kazandırmaya çalıştık. Bu uzmanlar önümüzdeki sezondan itibaren genç futbolunda her yaştan sporcuyla çalışarak onların, hem performası hem de kişilik gelişimlerine destek verecekler.

 

Türk futbolunun yanı sıra toplumumuzdaki gençlerin de gelişim çağında böyle bir destek almalarını çok önemli buluyorum.

 

 

 

 

 

Kursa katılan Psikolojik Danışmanlık mezunu arkadaşlarımızın bu görevin daha iyi duyurulması konusundaki taleplerini, 2. Dönem Kursu’nun açılış duyurusunu size ileterek yerine getirmek istiyorum.

 

 

 

Gruba duyurulması konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 

 

 

Ayrıntılı bilgiyi bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz. Sorularınız olursa bana da doğrudan ulaşabilirsiniz, seve seve yanıtlarım.

 

 

 

Bu alanda daha çok Psikolojik Danışmanlık mezunu arkadaşlarımı görmek dileklerimle...

 

 

 

Saygılarımla...

 

 

 

Kaynak: dergipdr.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 7953 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum