Pe.Dr.Adam/akıllı Öğrenci Dergisi

Pe.Dr.Adam/akıllı Öğrenci Dergisi

“Deli Doktoru Değiliz!” sloganı, düzen kaygısı bulunmayan yazı karaktareri ve zıt renklerleriyle Dergi pe. Dr., en hasından üniversite öğrencisi mamülü olmakla beraber, altyapısını PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) bölümü öğrencileri oluşturuyor. Ancak girizgahındaki açıklamaya göre bölüm öğrencilerinin yanı sıra az çok psikolojik mevzulara bulaşmış gençlerin yazılarının da değerlendirilebileceği yeni ve ideal bir platform oluşturması çabası en önemli misyonu sayılabilir. 

Dergi pe. Dr’yi ayrıcalıklı kılan ise; PDR altyapısıyla donanmış mesleki çalışmaların paylaşımı ve bu paylaşımların sosyal hayattaki gereksinimlere cevap verecek nitelikte, bilimsel ve eleştirel yaklaşımları içermesi. Teknolojik imkânlardan sonuna dek faydalanabilen enerjik ve genç kadro, makale ve haberlerin içeriğini daha cazip bir görünüme büründürmüş.

İçeriğinde; makale, deneme, hikaye, araştırma, ropörtaj, haber, şiir, anket gibi bölümler yer alan pe. Dr. dergisi, her yaştan çocuk, öğrenci ve birey sorunlarına çözüm oluşturabilecek çeşitlilikte, her kesim tarafından anlaşılabilecek bir üslûpta “rehberlik” görevini uygulamalı olarak yerine getiriyor.

 

Kapağa herhangi bir tarih yazmak yerine “Son kullanma tarihi geçmez” demekle, inansanın ruhsal ihtiyacına yönelik tedarikli yazıların zamanla eskimeyeceğini de vurgulamış oluyorlar.

Sezonluk bir dergi ve bu öğretim sezonunun son sayısı, ‘İnsan Davranışının Formülü: DUYGU + DÜŞÜNCE’ dosyasıyla geldi. Ayrıca bu ayın röportajları Prof. Dr. Ramazan Abacı, Prof. Dr. Ayşe Esra Aslan ve Prof. Dr. Mehmet Durman ile...

Gelecek sezon devamını dilediğimiz Dergi pe. Dr’de emeği geçen herkese başarılar diliyoruz.

https://www.sanatalemi.net/dergilik/2938-pedradamakilli-ogrenci-dergisi.html

Bu haber toplam 30789 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum