AHMET BURAK ÇÜRÜK

AHMET BURAK ÇÜRÜK

BEN EN BÜYÜK NİMETİM

BEN EN BÜYÜK NİMETİM

        Merhaba, ben hayat. Doğumunuzdan ölümünüze kadar eşlik ederim size. Bazen mutluluklarla dolarım bazen de kararırım. Her insan farklı yaşar beni. Kimisi gülerek, eğlenerek, hoplayarak, zıplayarak; kimisi de oturup, laf düellosuna girişip, ağlayıp, homurdanarak. Peki, hangisi daha mutlu sizce? Sorunun cevabı belli değil mi? Elbette belli. Bazen elinizde olmayan sebeplerden dolayı istediğiniz gibi yaşayamazsınız beni. Bazen de elinizde olur ama bilmezsiniz kıymetimi. Bildiğinizde ise artık iş işten geçmiş olabilir, bu nedenle iş işten geçmeden bilmelisiniz kıymetimi. Ağladığınız günleri hatırlayın, ne kadar üzücü değil mi? Bazen aldığınız sınav notlarına, bazen arkadaşınızla olan kavganıza, bazen de birden depresyona girerek ağlayabilirsiniz.

Siz insanlar tabi ki de güldüğünüz günleri ağladığınız günlere tercih edersiniz, öyle de yapmalısınız. Benim çok ama çok kısa bir zaman dilimini kapsadığımı hatırlayıp, beni olabildiğince güzel yaşamalısınız. Birbirinizi kırmadan, üzmeden, hele de gereksiz ve incir çekirdeğini doldurmayacak bir meseleden aranızı bozmamalısınız. Söylediğiniz sözler genelde sonradan başınızı ağrıtır. Bir anlık sinirle karşınızdaki kişiye söylersiniz ama karşınızdaki kişi sizin bir anlık sinirinizle söylediğiniz cümleleri belki de bir ömür unutmayacaktır. İşte ben buyum. Bazen canınızı sıkarım, bazen de sizi güldürürüm. Karşınıza hiç beklemediğiniz anda bir kız çıkarırım. Bu kız çok güzel, şiir gibi bir kızdır. Kendinizi öyle bir kaptırırsınız ki dünya sizin için sadece ondan ibaret olur.

Günler muhteşem geçer, her gün sizin için ayrı bir keyiftir. Bazı sıkıntılar yaşasanızda yine de hiçbir şeyi görmez gözünüz ondan başka. Ben sizi uzaklaştırmaya çalıştıkça siz çabalarsınız ve yakınlaşırsınız. Gün gelir mecbur bir uzak kalma durumu ortaya çıkarırım. Her şey harika giderken dengenizi sarsarım birden. Kendinizi bir türlü toparlayamazsınız. Zorluklarımı daha da iyi anlarsınız. Çabalar durursunuz her şey harika olsun diye ama ben buna izin vermem. Nasıl ki güzel anılarınız varsa kötülerini de yaşamanıza engel olmam. Ben böyleyim işte. Ben hayatım. En sinirli olduğunuz an ile en mutlu olduğunuz an arasındaki o incecik çizgiyim ben. Aşırı mutluyken birden tek bir olayla mutsuzluktan ağlar duruma getiririm sizi. Acımasız mısın derseniz, aslında evet biraz acımasızım galiba. Ne amacı olduğunu bilmeyen insanlarla daha çok uğraşırım aslında. Ama iyiler de benim hedefimdir. Bazen çok iyi yürekli olsam da bazen hiç olmadığım kadar acı vericiyimdir. Hep derler ya hayat bu ne olacağı belli olmaz diye. Evet, benim ne zaman ne duruma geleceğim belli değildir aslında. Olayların akışına göre şekil alırım. Bir kişi vardır yüksek lisans yapar iş bulamaz, başka bir kişi vardır ilkokul mezunudur ama sizin patronunuz olmuştur. İşte burada devreye ben yani hayat girer. Çoğunlukla acımasızlığımdan bahsettim sanırım. Biraz da iyi yanımdan bahsetmek isterim açıkçası. İnsanları eğlendirmek en büyük hobimdir. İlkbaharda dalında yeni yeni ortaya çıkan bir yaprak gibi büyüyen bebeklerin şirinlikleriyle donatırım evleri. Ben hayatım. Her şey benim elimde. Sevdiririm, ağlatırım, güldürürüm, duygulandırırım, heyecanlandırırım vs. Kısaca ben sizim siz de bensiniz.

Birbirimizle iyi geçinelim, beni mahvetmeyelim. Benim kıymetimi bilin; mutlu olun, hiçbir şeyi takmayın, beni güzel yaşayın, istediğiniz hayallere doğru kanatlanın ama her zaman kendi istediğinizi yapın. İnsanların sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Ben yorucuyum ve bir o kadar da dinlendiriciyim. Beni yaşamak gerçekten bu dünyadaki en kıymetli şeylerden birisi. Gülün, eğlenin, dertleşin ve mutlaka ama mutlaka şükredin. Benim; yani hayatın, hepimize sağlık, huzur, mutluluk getirmesi dileğiyle…

Ahmet Burak ÇÜRÜK

Bu yazı toplam 8290 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum